Szakosztályunk sporteredményei 1988-1999.
Az eredmények feltüntetése dokumentumok (oklevél, érem, hivatalos eredménylista) alapján történt. Változtatási igény illetve kiegészítés esetén kérünk bizonyítékot az elért eredményről. 

alt


DUNAFERR REPÜLŐ KLUB UL Szakosztály sporteredményei I.
1988 - 1999   VERSENYEK
ÉV
N É V
EREDMÉNY
RENDEZVÉNY - Helye
IDŐPONT
Kat.
 
1988
Szurma József
7. hely
III. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
06.19-06.26
szabad
 
Schäfer Zoltán
6. hely
III. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
06.19-06.26
szabad
 
Thuróczy Endre
4. hely
Magyar Nemzeti Bajnokság Őcsény
07.31-08.07
WSC
 
Simon József
6. hely
Magyar Nemzeti Bajnokság Őcsény
07.31-08.07
WSC
 
1989
Szurma József
2. hely
II. Szarvas Kupa Siklórepülő Verseny
Szarvas
06.17-06.18
WSC
 
Thuróczy Endre
3. hely
II. Szarvas Kupa Siklórepülő Verseny
Szarvas
06.17-06.18
WSC
 
Thuróczy Endre
2. hely
IV. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
08.05-08.13
szabad
 
Szurma József
3. hely
IV. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
08.05-08.13
szabad
 
Schäfer Zoltán
4. hely
IV. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
08.05-08.13
szabad
 
Simon József
10. hely
IV. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
08.05-08.13
szabad
 
1990
Thuróczy Endre
2. hely
Motoros Könnyűrepülők VIII. Nemzeti Bajnoksága - Dunakeszi (Malév Aero Club
05.19-05.27
COS
 
Simon József
6. hely
Motoros Könnyűrepülők VIII. Nemzeti Bajnoksága - Dunakeszi (Malév Aero Club
05.19-05.27
COS
 
Thuróczy Endre
2. hely
V. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Zalavölgye Mgtsz Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
07.22-07.29
WSC
 
Simon József
5. hely
V. Zala kupa - Andráshida
MHSZ Zalavölgye Mgtsz Sárkányreülő Klub Zalaegerszeg
07.22-07.29
WSC
 
Thuróczy Endre
10. hely
3. World Microlight Championships Hungary - Dunakeszi
08.15-08.26
CWS
 
1991
Thuróczy Endre
1. hely
aranykoszorú
Balaton Csillagtúra – Boglárlelle
500 Km (Balaton Repülő Klub)
06.30-07.07
WSC
 
Simon József
6. hely
FAI ezüst- koszorú
Balaton Csillagtúra – Boglárlelle
500 Km (Balaton Repülő Klub)
06.30-07.07
WSC
 
Horváth István
7. hely
FAI ezüst- koszorú
Balaton Csillagtúra – Boglárlelle
500 Km (Balaton Repülő Klub)
06.30-07.07
WSC
 
Thuróczy Endre
3. hely
Dunakanyar ÁB Kupa
Aeroglobus Repülő Sportegyesület Dunabogdány
 
WSC
 
Thuróczy Endre
2. hely
Nemzeti Bajnokság - Dunabogdány
08.07-08.11
WSC
 
Szurma József-Dörögdi Miklós
6. hely
Nemzeti Bajnokság - Dunabogdány
08.07-08.11
WTS
 
Thuróczy Endre
6. hely
3. European Microlight Championships
Érsekcsanád - Hungary
08.29-09.08
OSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
5. hely
3. European Microlight Championships
Érsekcsanád - Hungary
08.29-09.08
OTS
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (1. alkalom)
1991
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -1.
1991
 
1992
Thuróczy Endre
1. hely
Tiszafa kupa - Bánd (Veszprém)
05.24-05.28
WSC
 
Simon József
3. hely
Tiszafa kupa - Bánd (Veszprém)
05.24-05.28
WSC
 
Horváth István
6. hely
különdíj
Tiszafa kupa - Bánd (Veszprém)
05.24-05.28
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
1. hely
Tiszafa kupa - Bánd (Veszprém)
05.24-05.28
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
FAI arany-koszorú
Motoros Könnyűrepülő Magyar Bajnokság–Balaton Csillagtúra 500 Km Balaton Repülő Klub Balatonkeresztúr
06.14-06.20
WSC
 
Horváth István
8. hely
FAI ezüst- koszorú
Motoros Könnyűrepülő Magyar Bajnokság–Balaton Csillagtúra 500 Km Balaton Repülő Klub Balatonkeresztúr
06.14-06.20
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
5. hely
FAI ezüst- koszorú
Motoros Könnyűrepülő Magyar Bajnokság–Balaton Csillagtúra 500 Km Balaton Repülő Klub Balatonkeresztúr
06.14-06.20
WTS
 
Thuróczy Endre
6. hely
IV. World Microlight Championships
Valladolid - Spanyolország
09.06-09.13
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
29. hely
IV. World Microlight Championships
Valladolid - Spanyolország
09.06-09.13
WTS
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (2. alkalom)
1992
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -2.
1992
 
1993
Thuróczy Endre
1. hely
VI. Szarvas kupa – Szarvas
(Székely Mihály Repülő Klub)
06.11-06.13
WSC
 
Simon József
3. hely
VI. Szarvas kupa – Szarvas
(Székely Mihály Repülő Klub)
06.11-06.13
WSC
 
Horváth István
4. hely
VI. Szarvas kupa – Szarvas
(Székely Mihály Repülő Klub)
06.11-06.13
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
1. hely
VI. Szarvas kupa – Szarvas
(Székely Mihály Repülő Klub)
06.11-06.13
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
FAI arany kolibri
Balaton Csillagtúra – Balatonlelle
1000 km
06.18-06.27
WSC
 
Horváth István
3. hely
FAI ezüst kolibri
Balaton Csillagtúra – Balatonlelle
1000 km
06.18-06.27
WSC
 
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
Magyar Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság – Balaton Airport Sármellék
08.04-08.08
WSC
 
Horváth István
4. hely.
Magyar Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság – Balaton Airport Sármellék
08.04-08.08
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
2. hely
Magyar Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság – Balaton Airport Sármellék
08.04-08.08
WTS
 
Thuróczy Endre
3. hely.
FAIbronzérem
European Microlight Championships
Hodkovice (Csehszlovákia)
08.21-08.29
WSC
 
Horváth István
14. hely.
European Microlight Championships
Hodkovice (Csehszlovákia)
08.21-08.29
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
13. hely
European Microlight Championships
Hodkovice (Csehszlovákia)
08.21-08.29
WTS
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (3. alkalom)
1993
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -3.
1993
 
1994
Thuróczy Endre
1. hely
Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.21-04.24
WSC
 
Horváth István
2. hely
Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.21-04.24
WSC
 
Simon József
7. hely
Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.21-04.24
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
2. hely
Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.21-04.24
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
Balaton Csillagtúra – 1000 Km
Balatonkiliti-Kaposújlak-Zalaegerszeg-Sármellék
05.28-06.04
WSC
 
Horváth István
4. hely
Balaton Csillagtúra – 1000 Km
Balatonkiliti-Kaposújlak-Zalaegerszeg-Sármellék
05.28-06.04
WSC
 
Szurma József-Simon József
1. hely
Balaton Csillagtúra – 1000 Km
Balatonkiliti-Kaposújlak-Zalaegerszeg-Sármellék
05.28-06.04
WTC
 
Thuróczy Endre
5. hely
Lengyel Nemzeti Bajnokság - Poznan
06.20-06.26
 
 
Thuróczy Endre
1. hely
gyémánt kolibri
No 1. számú
WESTEL 450 kupa     -Farkashegy –Miskolc-Debrecen-Szeged-Nagykanizsa-Farkashegy - 1141 Km/24 óra
ország körberepülése
07.01-07.03
körberepülés: 07.02
WSC
 
Szurma József-Schäfer Zoltán
nem ért célba
WESTEL 450 kupa     -Farkashegy –Miskolc-Debrecen-Szeged-Nagykanizsa
07.01-07.03
WTC
 
Rabnecz Gábor
1. hely
Nemzeti bajnok
Motoros Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság - Szeged
08.03-08.07
WSC
 
Thuróczy Endre
2. hely
Motoros Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság – Szeged
08.03-08.07
WSC
 
Horváth István
5. hely
Motoros Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság – Szeged
08.03-08.07
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
Motoros Könnyűrepülő Nemzeti Bajnokság - Szeged
08.03-08.07
WTS
 
Thuróczy Endre
6. hely
V. World Microlight Championships Posnan - Lengyelország
08.20-08.27
WSC
 
Rabnecz Gábor
7. hely
V. World Microlight Championships Posnan - Lengyelország
08.19-08.27
WSC
 
Horváth István
15. hely
V. World Microlight Championships Posnan - Lengyelország
08.19-08.27
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
30. hely
V. World Microlight Championships Posnan - Lengyelország
08.19-08.27
WTS
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (4. alkalom)
1994
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -4.
1994
 
1995
Thuróczy Endre
1. hely
VII. Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.28-04.30
WSC
 
Rabnecz Gábor
2. hely
VII. Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.28-04.30
WSC
 
Dull Béla
4. hely
VII. Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.28-04.30
WSC
 
Horváth István
5. hely
VII. Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.28-04.30
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
VII. Zala kupa - Andráshida
Zalaegerszegi Sárkányrepülő Egyesület
04.28-04.30
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
Balaton Csillagtúra – Balatonlelle
1000 Km
06.06-06.11
WSC
 
Horváth István
4. hely
FAI arany kolibri
Balaton Csillagtúra – Balatonlelle
1000 Km
06.06-06.11
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
Balaton Csillagtúra – Balatonlelle
1000 Km
06.06-06.11
WTS
 
Rabnecz Gábor
1. hely
gyémánt kolibri
No  3. számú
MOL kupa – ROUND HUNGARY
Pusztacsalád
(ország körberepülése)
07.01-07.04 körberepülés: 07.02
WSC
 
Thuróczy Endre
3. hely
MOL kupa – ROUND HUNGARY
Pusztacsalád
(ország körberepülése)
07.01-07.04
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
MOL kupa – ROUND HUNGARY
Pusztacsalád
(ország körberepülése)
07.01-07.04
WTS
 
Rabnecz Gábor
1. hely
Nemzeti bajnok
Nemzeti Bajnokság - Dunaújváros
08.03-08.05
WSC
 
Thuróczy Endre
2. hely
Nemzeti Bajnokság - Dunaújváros
08.03-08.05
WSC
 
Horváth István
4. hely
Nemzeti Bajnokság - Dunaújváros
08.03-08.05
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
1. hely
Nemzeti bajnok
Nemzeti Bajnokság - Dunaújváros
08.03-08.05
WTS
 
Rabnecz Gábor
1. hely
Európabajnok
European Microlight Championships
Little Rissington, United Kingdom
08.16-08.26
WSC
 
Thuróczy Endre
2. hely
FAI ezüstérem
European Microlight Championships
Little Rissington, United Kingdom
08.16-08.26
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
9. hely
European Microlight Championships
Little Rissington, United Kingdom
08.16-08.26
WTS
 
Rabnecz Gábor
2. hely TEAM
European Microlight Championships
Little Rissington, United Kingdom
08.16-08.26
 
 
Thuróczy Endre
2. hely TEAM
European Microlight Championships
Little Rissington, United Kingdom
08.16-08.26
 
 
Rabnecz Gábor
1. hely
I. Motoros Rallyrepülő Alföld Bajnokság-Szeged
10.07-10.07
WSC
 
Rabnecz Gábor
Év sportolója   (1. alkalom)
1995
 
 
Rabnecz Gábor
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -1.
1995
 
1996
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
Ultrakönnyű Repülők XI. Nemzeti Bajnoksága - Érsekcsanád
05.24-05.26
WSC
 
Horváth István
3. hely
Ultrakönnyű Repülők XI. Nemzeti Bajnoksága - Érsekcsanád
05.24-05.26
WSC
 
Hangyási Sándor
7. hely
Ultrakönnyű Repülők XI. Nemzeti Bajnoksága - Érsekcsanád
05.24-05.26
WSC
 
Dull Béla
8. hely
Ultrakönnyű Repülők XI. Nemzeti Bajnoksága - Érsekcsanád
05.24-05.26
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
3. hely
Ultrakönnyű Repülők XI. Nemzeti Bajnoksága - Érsekcsanád
05.24-05.26
WTS
 
Rabnecz Gábor
1. hely
világbajnok
VI. World Microlight Championships Cato Ridge - Dél-Afrikai Köztársaság
07.27-08.10
WSC
 
Thuróczy Endre
3. hely
FAI bronzérem
VI. World Microlight Championships Cato Ridge - Dél-Afrikai Köztársaság
07.27-08.10
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
 13. hely
VI. World Microlight Championships Cato Ridge - Dél-Afrikai Köztársaság
07.27-08.10
WTS
 
Rabnecz Gábor
1. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.09-10.13
WSC
 
Horváth István
2. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.09-10.13
WSC
 
Dull Béla
5. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.09-10.13
WSC
 
Thuróczy Endre - Thuróczy Gábor
1. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.09-10.13
WTS
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (5. alkalom)
1996
 
 
Rabnecz Gábor
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -2.
1996
 
1997
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Rabnecz Gábor
4. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Dull Béla
3. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Hangyási Sándor
5. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Süli Attila
8. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Hojek Ferenc
15. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WSC
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
Ultrakönnyű repülők XII. Magyar Nemzeti Bajnoksága - Dunaújváros
06.05-06.08
WTS
Thuróczy Endre
1. hely
I. MURA kupa UL – Nagykanizsa
Magyarország-Szlovénia-Horvátország
06.26-06.29
WSC
Horváth István
3. hely
I. MURA kupa UL – Nagykanizsa
Magyarország-Szlovénia-Horvátország
06.26-06.29
WSC
Hangyási Sándor
7. hely
arany kolibri
I. MURA kupa UL – Nagykanizsa
Magyarország-Szlovénia-Horvátország
06.26-06.29
WSC
Süli Attila
10. hely
bronz kolibri
I. MURA kupa UL – Nagykanizsa
Magyarország-Szlovénia-Horvátország
06.26-06.29
WSC
Szurma József - Varga Somogyi Vince
4. hely
arany kolibri
I. MURA kupa UL – Nagykanizsa
Magyarország-Szlovénia-Horvátország
06.26-06.29
WTS
Thuróczy Endre
1. hely
FAI aranyérem
I. World Air Games – WAG ’97
Aydin - Törökország
09.13-09.21
WSC
Rabnecz Gábor
8. hely
I. World Air Games – WAG ’97
Aydin - Törökország
09.13-09.21
WSC
Dull Béla - Varga Somogyi Vince
20. hely
I. World Air Games – WAG ’97
Aydin - Törökország
09.13-09.21
WTS
Rabnecz Gábor
1. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.24-10.25
WSC
Horváth István
5. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.24-10.25
WSC
Dull Béla
10. hely
BAZUL kupa - Miskolc
10.24-10.25
WSC
Thuróczy Endre
Év sportolója   (6. alkalom)
1997
 
1998
Thuróczy Endre
 
Precíziós Verseny - Szolnok
06.18-06.20
WSC
 
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Rabnecz Gábor
2. hely
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Horváth István
4. hely
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Dull Béla
6. hely
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Hangyási Sándor
8. hely
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Süli Attila
11. hely
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
2. hely
céllesz. különdíj
1998. évi Ultrakönnyű repülők Nemzeti Bajnokság - Matkópuszta
06.26-06.28
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
II. MURA kupa – Lendva (Szlovénia)
07.09-07.12
WSC
 
Horváth István
3. hely
II. MURA kupa – Lendva (Szlovénia)
07.09-07.12
WSC
 
Varga Somogyi Vince
6. hely
II. MURA kupa – Lendva (Szlovénia)
07.09-07.12
WSC
 
Süli Attila
11. hely
II. MURA kupa – Lendva (Szlovénia)
07.09-07.12
WSC
 
Thuróczy Endre
1. hely
FAI arany
MWC’98 - UL VILÁGKUPA
Microlight World Cup ’98
Matkópuszta - Magyarország
09.13-09.20
WSC
 
Rabnecz Gábor
3. hely
FAI bronz
MWC’98 - UL VILÁGKUPA
Microlight World Cup ’98
Matkópuszta - Magyarország
09.13-09.20
WSC
 
Szurma József - Varga Somogyi Vince
13. hely
MWC’98 - UL VILÁGKUPA
Microlight World Cup ’98
Matkópuszta - Magyarország
09.13-09.20
WTS
 
Horváth István
13. hely
MWC’98 - UL VILÁGKUPA
Microlight World Cup ’98
Matkópuszta - Magyarország
09.13-09.20
WSC
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (7. alkalom)
1998
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -5.
1998
 
1999
Thuróczy Endre
1. hely
Nemzeti bajnok
Ultrakönnyű Repülők XIV. Nyílt Magyar Bajnoksága
Kecskemét Matkópuszta
06.02-06.06
WSC
 
Horváth István
3. hely
Ultrakönnyű Repülők XIV. Nyílt Magyar Bajnoksága
Kecskemét Matkópuszta
06.02-06.06
WSC
 
Dull Béla - Varga Somogyi Vince
3. hely
Ultrakönnyű Repülők XIV. Nyílt Magyar Bajnoksága
Kecskemét Matkópuszta
06.02-06.06
WTS
 
Thuróczy Endre
1. hely
világbajnok
VII. World Microlight Championships
Kecskemét Matkópuszta - Hungary
07.22-07.31
WSC
 
Rabnecz Gábor
5. hely
VII. World Microlight Championships
Kecskemét Matkópuszta - Hungary
07.22-07.31
WSC
 
Horváth István
17. hely
VII. World Microlight Championships
Kecskemét Matkópuszta - Hungary
07.22-07.31
WSC
 
Dull Béla - Varga Somogyi Vince
16. hely
VII. World Microlight Championships
Kecskemét Matkópuszta - Hungary
07.22-07.31
WTS
 
Hojek Ferenc
4. hely
Agrofor Kupa - Balatonfőkajár
08.26-08.29
WSC
 
Dull Béla
Arany kolibri
Dunaújváros- 1000 km
 
WSC
 
Süli Attila
Arany kolibri
Dunaújváros- 1000 km
 
WSC
 
Varga Somogyi Vince
Arany kolibri
Dunaújváros- 1000 km
 
WSC
 
Thuróczy Endre
Év sportolója   (8. alkalom)
1999
 
 
Thuróczy Endre
Hungária Vándordíj (Zolcsák díj) -6.
1999